Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13038140



*

nr 1303 8140


MIXED MEDIA

Carl Rylander, face. Signed, 24, 5x19cm,


Carl Rylander, ansikte. Signerad, 24,5x19cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 27 2020
at 19:11:32


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/1 13:49:18 1      Vinnande bud
26/1 12:20:29 1      justering av budtak


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ansikte blandteknik carl rylander vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr